شرکت و برند خود را به راحتی ثبت کنید...

تاریخ:سه شنبه 19 دی 1396-11:09 ق.ظ

نویسنده :هانیه عزیزی

انواع شرکت ها در قانون تجارت (بخش دوم)

در ادامه بخش یک که در مورد انواع شرکت ها بحث کردیم ، امروز قصد داریم تا شما را با انواع دیگر شرکت های که در قانون تجارت وجود دارد و می توان با توجه به ماهیت شرکت و فعالیت هایی که قصد انجام آن را داریم در یکی از این حوزه ها وارد شویم.مرجع مقالات ثبت شرکت یکی از مهمترین بخش های اولیه را که هر شرکت به آن وارد شود را در اختیار شما قرار می دهد، انواع شرکت ها در قانون تجارت بخش دو ؛ شرکت های شناخت قاعده شرکت هایی هستند که می توانند از طریق فروش فناوری ( فعالیت ها ) به درآمد و سود برسند.

عموما درعوض جهت ثبت شرکت بصیرت پی ، شرکت سهامی خاص مفت تر است. اعضای شرکت كمال بنیاد می بایست بدین گونه چیده شوند: اقلاً دو نفر از اعضای هیئت مدیره باید مدرک کارشناسی ارشد به بالا و یا اختراعی ثبت شده داشته باشند و یا  عضو هیئت علمی دانشگاه باشند. شرکت خرد قاعده معاف از آهار واج ، عوارض و گمرک به مدت 15 سال می باشد.

ثبت شرکت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با تكلیف :اسم رسالت محدود، شرکتی است که بین دو یا چند نفر به خاطر امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد؛ فقط به مقیاس سرمایه‌ی خود مسئول قروض و تعهدات شرکت است.در نام شرکت باید بند ‹‹‌با زحمت فوق العاده محدود›› ‌قید شود.

شرکت مختلط غیرسهامی

شرکتی است که تحت نام مخصوصی جهت ادا امور تجاری بین 2 یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می شود به طوری که اگر دارایی شرکت از باب ادای قروض و تعهدات شرکت کافی مباد هریک از اعضای شرکت به تنهایی خودفروخته :صفت اجیر جلا تمام قروض و تعهدات شرکت در برابر نفوس ثالث است.

ثبت شرکت


شرکت مختلط غیرسهامی
شرکت ممزوج سهامی، شرکتی است که تحت نام مخصوص بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می‌شود.شرکای سهامی کسانی هستند که سرمایه‌ی آنها به پوست سهام یا قطعات سهام مساوی القیمه درآمده و مسئولیت آنها تا معیار همان سرمایه‌ای است که در شرکت دارند. شریک ضامن کسی است که سرمایه‌ی او به پوست سهام درنیامده و حقوق بگیر کلیه‌ی قروضی است که ممکن است افزون بر مایملك شرکت پیداشود .در روی فراوانی شریک ضامن، فریضه آنها در مستوی طلبکاران و روابط آنها با یکدیگر، تابع قاعده شرکت تضامنی خواهد بود. در نام شرکت باید گزاره بیان «شرکت مختلط»‌ ‌و حداقل اسم یکی از شرکای ضامن قید شود.

ثبت شرکت


شرکت تضامنی

شرکت تضامنی،شرکتی است که تحت نام مخصوص درعوض جهت امور تجاری بین دو یا چند نفر با تكلیف :اسم رسالت تضامنی تشکیل می‌شود.اگر دارایی شرکت از باب تأدیه‌ی تمام قروض کافی نباشد؛ هر یک ازشرکا مسئول جلا آزگار قروض شرکت است. هر قراری که بین شرکا برخلاف این، ترتیب داده شده باشد در مواجه نزد اشخاص ثالث، کان لم یکن خواهد بود. در نام شرکت تضامنی باید تعبیر «شرکت تضامنی» ‌و ماكزیمم بیشینه اسم یک نفر از شرکا ذکر شود.شناخت انواع شرکت ها و حوزه و محدودیت های این شرکت ها در آینده می تواند فرصت ها و یا تهدیدهایی را برای شرکت ما ایجاد کند.

نظرات() شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic