تبلیغات
مرجع مقالات ثبت شرکت | ثبت اختراع | ثبت برند - برند و لزوم استفاده از آن

شرکت و برند خود را به راحتی ثبت کنید...

تاریخ:چهارشنبه 27 دی 1396-12:17 ب.ظ

نویسنده :هانیه عزیزی

برند و لزوم استفاده از آن

در این بخش از وبلاگ مرجع مقالات ثبت شرکت قصد داریم تا در باره ثبت و شرایط ثبت برند مطالبی را در اختیار شما قرار می دهیم.ثبت برند یکی از مواردی است که باید به آن توجه کرد تا در بازار از ما کپی برداری نشود.ثب برند باعث می شود تا بتوانیم با قدرت بیشتری بر روی محصولات خود کار کنیم و مشتری بتواند فرق محصولات ما با دیگران را تشخیص دهید. هر برند یا آرم تجاری ار طریق حصول اطمینان از مزد انحصاری برای شناختن کالا ها و خدمات و یا اجاره دادن به دیگران مبنی بر استفاده از آن در صورت پرداخت نقد ،صاحب اثر را حراست می کند.مدت زمان این حفاظت متفاوت است ولی آرم تجاری قابلیت تسلسل شدن نامحدود مداخله پرداخت نقد مربوطه را دارد. حراست آرم تجاری توسط مراجع قانونی که در اکثر نظام ها اجازه متوقف کردن تخلف در این زمینه را دارند تایید می شود.از دیدگاه وسیع تر ،علائم تجاری با رسمیت بخشیدن و دادن سود  اقتصادی به صاحبان آن ها در سطح جهانی مایه گذاری کرده و این ابتکار را ترویج می دهد.حفاظت علائم تجاری همچنین مانع تلاشهای رقبای غیر منصف،مثل متقلبان ،برای استفاده از علائم علنی به منظور ابتیاع محصولات و ارائه فعالیت ها نامرغوب یا متفاوت می شوند. ابن نظام،آگاهی و امکان نفوذ گذاری جهت وضع و ابتیاع کالا ها و خدمات را در منصفانه ترین جمعیت ممکن به مردم می دهد  و از این راه تجارت بین المللی را تسهیل می کند.پس در ادامه با برند و لزوم استفاده از آن را برای شما بیان می کنیم.

ثبت شرکت


در تمامی کشور ها ،علائم تجاری ثبت و حراست می شود . هریک از دفاتر ملی یا ناحیه ای ،ثبت علائم را که مشتمل اطلاعات کامل درخواست برای ثبت و استمرار است نگهداری می کنند .هر چند عواقب ثبتی محدود به کشور مربوطه باشد.

وابسته به ثبت بین المللی علائم که مداخله سازمان مالکیت آخوند جهانی تنظیم شده است.سیستم مادرید متشکل ار تلفیق دو معاهده شکل غمگین است.به طور كوتاهی اكتفا در قاعده مادرید برای در تمنا بین المللی علائم تجاری ،متقاضی فایل مدارک خود را WIPO دفتر بین المللی در ژنو ارسال می کند و در آن در انتظار اعلام می کند که برای ثبت نام به دنبال یک از کشورهایی که عضو معاهدات ژنو هستند.در WIPO دفتر ثبت بین المللی آرم را صبت و سپس آن را به کشور های تعیین شده ارارسال می کند.ثبت نام در دفتر ثبت بین الملیلی یک پروسه اداری است که به این معناست که از آن نشان تجاری در امید هایی را که دریافت میکند .اگر یک کشور ثبت یک آرم تجاری را رد کند.امتناع این کشور به WIPO  ابلاغ و میل این کشور در ثبت بین المللی را رد میشود.به عبارت دومین ثبت نام بین المللی یک سیستم ایمن است و اما ثبت یا عدم ثبت آن در کشور تعیین شده غیب می شود.

ثبت شرکت


برای ثبت یک آرام در دفتر ملی یا منطقه ای در تمنا داده می شود که این تقاضا باید دربردارنده فهرستی از کالا ها و فعالیت ها برگزیده آن نشان و بازسازی واضحی از آم با كامل رنگ ها،طرح و نقش های سه بعدی باشد.

این آرم جهت حفاظت شدن تحت عنوان آرم تجاری یا هرگونه آرم آخرت باید واجد آلت خاصی بوده که علاوه بر آشنا كردن یک محصول ویژه و عام .متمایز از سایر علائم نیز باشد که مصرف کننده فریب داده یا به اشتباه بیندازد یا اینکه به قوانینی و اخلاقیات بی حرمتی کند .و بالاخره حقوق داده شده نیباید مساوی با حتی مشابه حق القدم اعطا شده به صاحب علامت دیگری باشد.

ثبت شرکت

  • برای ثبت آرم معترف صادر خواهد شد
  • مدت اعتبار ثبت نشان برای هر بار 10 سال است
  • برای ثبت چند نشان تجاری باید به حد آنها اظهارنامه سواسوا داده شود
  • اجازه استفاده از نشان تجاری ثبت شده به دیگران در ایران باید به ثبت برسد
  • تغییرات مربوط به نشانی رسمیت نخواهد داشت مگر اینکه به ثبت رسیده باشد.
  • داشتن مدال تجاری اختیاری است مگر در مواردی که دولت آن را الزامی اسكان دهد.
  • علامت تجاری ورجاوند و نامتناسب نقل و انتقال است و باید برحسب مقررات قانون ثبت علائم و اختراعات پارس به ثبت برسد.


نظرات()