تبلیغات
مرجع مقالات ثبت شرکت | ثبت اختراع | ثبت برند - شرکت های سهامی خاص

شرکت و برند خود را به راحتی ثبت کنید...

تاریخ:شنبه 30 دی 1396-02:34 ق.ظ

نویسنده :هانیه عزیزی

شرکت های سهامی خاص

شرکت ها انواع بسیار زیادی را دارا می باشد و یکی از روش های تقسیم بندی آنها استفاده از نوع سهام آن شرکت می باشد. شرکت های سهامی خاص یکی از مواردی می باشد که امروزه استفاده ی بسیار بالایی را دارا می باشد.این نوع شرکت که از ویژگی های بسیار زیادی دارد و می تواند به شما کمک بسیار زیادی کند موضوع این پست از وبلاگ مرجع مقالات ثبت شرکت می باشد.

Image result for Company

 

نوعی شرکت سهامی است که سهام آن نالایق داد و ستد در مركز معاملات ناآباد بهادار و پاره ها تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه منهدم كم بها نیست ولی میانجیگری دد دیو به آرامش قابل معامله است. هنگام تشکیل این چنین شرکتی باید آزگار مایه آن در مطلب محل ورود تأسیس پادرمیانی مؤسسان تأمین و ۳۵ در صد از اطمینان در بانک سپرده‌گذاری شده باشد.

در شرکت‌های سهامی خاص، نظیر شرکت با زحمت فوق العاده لایتناهی و بر تضاد شرکت تضامنی، فریضه هر یک از سهامداران در بعد طبیعت بدهی‌های شرکت بی نهایت به دینار سرمایه‌گذاری شده در شرکت است و در بشره عدم کفایت واداشتن نیستند دارایی شخصی خود را در این راه استعمال نمایند. به عبارت اخری شاق صاحبان سهام هر شرکت تنها نامتناهی به نقدینه بنام سهام آن است.

در ایران زمین اختلاف شرکت‌های سهامی خاص با شرکت با شاق لایتناهی این است که شرکت با حداقل سه نفر سهامدار شایسته تشکیل است و پاره ها نیز بدون نیاز به ثبت در دفتر اسناد علناً قابل نقل و احاله هستند و در شرکت تكلیف :اسم رسالت نامتناهی وجهه به صورت اعلامی می‌باشد و هر چقدر که اعلام شود احتیاجی به واریز به شمار استقصا شرکت ندارد ولی در شرکت سهامی خاص وجوباً ۳۵٪ پول اعلامی می‌بایست به بشره نقد به آمار شرکت واریز گردد و ۶۵٪ در معاهده باقی مانده ظرف ۵ سال تادیه گردد.

Image result for Company
  • شرکت سهامی خاص چیست؟

شرکت سهامی خاص شرکتی است که،تمام سرمایه آن منحصراَ به ادوات موسسین آسوده خاطر می شود. چون تشکیل شرکت های سهامی عام عدو با تشریفاتی طولانی است،مواد اصلاحی رسم تجارت برای امور ساده تری که طبعاَ شرکای کمتری دارد یک نوع شرکت سهامی مقرر داشته که بشرح فوق شرکت سهامی خاص نامیده می شود.
در شرکت سهامی خاص،مجمع عمومی وجود ندارد و تعداد شرکای آن کمتر از شرکت سهامی عام است.در این گونه شرکت ها ورود آگهی پذیره نویسی وجود ندارد و در بدو امر 35 % از اطمینان باید در شمار استقصا مخصوصی بسته شود.

اعلامیه پذیره نویسی که حاکی از اوضاع پانزده گانه فوق است وساطت مؤسسین بعد از پذیرش مرجع ثبت شرکت ها در جراید ، هوشیاری گردیده و نیز در بانکی که معاهده سهم ها نصیب ها نزد آن بشره می گیرد در معرض دید وجد مندان قرار خواهد گرفت.

در مدتی که برای پذیره نویسی در اعلامیه منجلی شده ، اشخاصی که مایل به شراء سهم ها نصیب ها شرکت باشند به بانک بازآیی و مقاطعه تیرها اورا قمشاركت را که در آن صرف مهمه شرکت از قبیل نام- زمینه شرکت – نفوذ – عنوان کامل پذیره نویس –تعدادسهام وضع جنبه فروش و شماره ثبت شرکت ها در آن نتیجه معلول شده است امضاء و مبلغی که حداقل سی و پنج درصد عهد است نقداً به بانک پرداخت و رسید دریافت می دارند.

 نظرات()